Yhteystiedot

Lisätietoa yhdistyksen toiminnasta

Puheenjohtaja
Ermo Haavisto
ermo.haavisto@satshp.fi

Varapuheenjohtaja
Timo Keistinen
timo.keistinen@stm.fi

Sihteeri
Potilasjaoksen puheenjohtaja
Tarja Pajunen
tarja.pajunen@elakkeensaajat.fi

Rahastonhoitaja
Terhi Reunama
terhireunama@gmail.com

Tutkimuskoordinaattori
Turvallinen lääkehoito -jaoksen puheenjohtaja
Anna-Riia Holmström
anna-riia.holmstrom@helsinki.fi

Potilasturvallisuuden asiantuntijat -jaoksen puheenjohtaja
Marina Kinnunen, puheenjohtaja
marina.kinnunen@vshp.fi

Koulutuskoordinaattori
Anssi Kuosmanen
anssi.kuosmanen@niuva.fi

Viestintäkoordinaattori
Mari Liukka
mari.liukka@eksote.fi

Viestintäkoordinaattori
Merja Sahlström
merja.sahlstrom@ylasavonsote.fi

 

Suomen Potilasturvallisuusyhdistys ry

Patientsäkerhetsföreningen i Finland rf

The Finnish Society for Patient Safety

 

Yhteydenotto-/palautelomake

Pakolliset kentät on merkitty tähdellä (*).

Emme anna henkilökohtaista neuvontaa emmekä voi vastata potilasturvallisuuden läheltä piti tilanteita koskeviin tai potilasvahinkoihin liittyviin yksittäisiin kysymyksiin.

Etunimi *

Syötä etunimi

Sukunimi *

Syötä sukunimi

Sähköpostiosoite *

Syötä sähköpostiosoite

Puhelinnumero

Aihe *

Syötä aihe

Viesti *

Syötä viesti