Yhteystiedot

 

 

Lisätietoa yhdistyksen toiminnasta

SPTY esittely 2022

Puheenjohtaja
Auvo Rauhala
auvo.rauhala@ovph.fi

1.Varapuheenjohtaja
Merja Sahlström
merja.sahlstrom@ovph.fi

2.Varapuheenjohtaja
Sanna-Maria Kivivuori
sanna.kivivuori@hus.fi

Sihteeri
Potilas- ja asiakasjaoksen puheenjohtaja
Tarja Pajunen
tarja.pajunen@ovph.fi

Rahastonhoitaja
Elina Ottela
elina.ottela@superliitto.fi

Tutkimuskoordinaattori
Kirsi Coco
tutkimus@spty.fi

Turvallinen lääkehoito -jaoksen puheenjohtaja
Suvi Hakoinen
suvi.hakoinen@helsinki.fi

Potilas- ja asiakasturvallisuuden asiantuntijat -jaoksen puheenjohtaja
Mari Liukka
mari.liukka@ovph.fi

Koulutuskoordinaattori
Maiju Welling
maiju.welling@vakuutuskeskus.fi

Viestintäkoordinaattorit ja jäsenvastaavat
Mari Liukka, mari.liukka@ovph.fi
Merja Sahlström merja.sahlstrom@ovph.fi

 

info@spty.fi  =>HUOM: sähköpostimme potilasturvallisuusyhdistys(at)gmail.com ei ole enää käytössä!

Twitterissä SPTYry

Suomen potilas- ja asiakasturvallisuusyhdistys SPTY ry

Finlands patient- och klientsäkerhetsförening rf

The Finnish Society for Patient and Client Safety

Tietosuojaseloste

 

 

Yhteydenotto-/palautelomake

Pakolliset kentät on merkitty tähdellä (*).

Emme anna henkilökohtaista neuvontaa emmekä voi vastata potilasturvallisuuden läheltä piti tilanteita koskeviin tai potilasvahinkoihin liittyviin yksittäisiin kysymyksiin.