Yhteystiedot

 

 

Lisätietoa yhdistyksen toiminnasta

Yhdistyksen toiminnan esittely, SPTY 2021

Puheenjohtaja
Auvo Rauhala
auvo.rauhala@vshp.fi

1.Varapuheenjohtaja
Timo Keistinen
timo@keistinen.fi

2.varapuheenjohtaja
Merja Sahlström
merja.sahlstrom@ylasavonsote.fi

Sihteeri
Potilas- ja asiakasjaoksen puheenjohtaja
Tarja Pajunen
tarja.pajunen@vshp.fi

Rahastonhoitaja
Elina Ottela
elina.ottela@superliitto.fi

Tutkimuskoordinaattori
Kirsi Coco
tutkimus@spty.fi

Turvallinen lääkehoito -jaoksen puheenjohtaja
Suvi Hakoinen
suvi.hakoinen@helsinki.fi

Potilasturvallisuuden asiantuntijat -jaoksen puheenjohtaja
Mari Liukka
mari.liukka@eksote.fi

Koulutuskoordinaattori
Anssi Kuosmanen
anssi.kuosmanen@niuva.fi

Viestintäkoordinaattorit ja jäsenvastaavat
Mari Liukka, mari.liukka@eksote.fi
Merja Sahlström merja.sahlstrom@ylasavonsote.fi

 

info@spty.fi  =>HUOM: sähköpostimme potilasturvallisuusyhdistys(at)gmail.com ei ole enää käytössä!

Twitterissä @SPTYry

Suomen potilas- ja asiakasturvallisuusyhdistys SPTY ry

Finlands patient- och klientsäkerhetsförening rf

The Finnish Society for Patient and Client Safety

Tietosuojaseloste

 

 

Yhteydenotto-/palautelomake

Pakolliset kentät on merkitty tähdellä (*).

Emme anna henkilökohtaista neuvontaa emmekä voi vastata potilasturvallisuuden läheltä piti tilanteita koskeviin tai potilasvahinkoihin liittyviin yksittäisiin kysymyksiin.